logo DANEX-PLAST

elektrické infrazářiče

světlý infrazářič

ELEKTRICKÉ INFRAZÁŘIČE

Elektrické infrazářiče - topení pro vytápění vnitřních i venkovních prostor.

Moderní topidla - elektrické infrazářiče - umožňují ekonomické vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen nebo sportovních hal, při současném zachování pohodlné obsluhy topení.

ELEKTRICKÉ INFRAZÁŘIČE VARMA TEC©

Základní informace o topení elektrickými infrazářiči.

elektrické infrazářiče

Nejvýznamnější výhodou infrazářičů VARMA TEC© je možnost vytápět vnitřní i venkovní prostory jen v době, kdy tam skutečně jste a teplo potřebujete, což může přinést finanční úsporu energie až o 60 % oproti klasickým zdrojům vytápění. Další významnou úsporu energie lze docílit rozdělením topného systému na menší oblasti s odlišnou provozní teplotou, což tradiční topné systémy neumožňují.
Infrazářiče VARMA TEC© optimalizují lom krátkovlnných infračervených paprsků pomocí parabolických reflektorů, které mají zcela zásadní vliv na výkon zářičů. VARMA TEC© v sortimentu nabízí celou řadu infrazářičů s reflexními parabolami vyrobenými z leštěného ultračistého hliníku, které optimalizují výkon infračervených paprsků v závislosti na účelu použití. Čím větší parabola, tím větší výkon infrazářiče.
VARMA TEC INFRAZÁŘIČE ŠETŘÍ ENERGII A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
INFRA TOPENÍ POSKYTUJE MAXIMÁLNÍ POHODLÍ

Možnost nákupu elektrických infrazářičů VARMA TEC na našem e-shopu - ZDE


RADY PRO SPRÁVNOU INSTALACI

Všechny infrazářiče VARMA TEC jsou vyrobeny z oceli a opatřeny termoplastickým nátěrem pro venkovní použití. Některé patentované typy jsou určeny speciálně pro použití ve vlhkém prostředí, např. v dešti, s indexem krytí IPX5 (ochrana proti stříkající vodě).
Pro získání maximálního komfortu je velmi důležitý výběr nejvhodnějšího typu a jeho správné použití a instalace. Každý infrazářič má specifikovanou topnou kapacitu (výkon), vhodné místo použití, velikost topné plochy a doporučenou instalační výšku. Vytápěné plochy uváděné výrobcem se mohou měnit v závislosti na výšce instalace a klimatických podmínkách. Součinnosti několika infrazářičů může vykázat významně vyšší výsledky, proto se doporučuje při instalaci infrazářičů postupovat stejně jako u světelné instalace, kdy se upřednostňuje instalace několika zdrojů světel místo jednoho silného zdroje.

INSTALACE MOBILNÍCH TYPŮ

elektrické infrazářiče

Sortiment zahrnuje také mobilní typy s podlahovými stojany, které umožňují umístění mobilních infrazářičů na požadované místo bez nutnosti úpravy elektroinstalace. Mohou být tedy použity v různých místech, v závislosti na požadavcích, a vzhledem k jejich elegantnímu vzhledu, je lze použít jak v interiéru, tak exteriéru.

STĚNOVÁ INSTALACE

Jedná se o nejčastější způsob instalace, který umožňuje umístění infrazářiče nejpříznivějším způsobem vzhledem ke svému okolí. Pro tento druh instalace jsou všechny modely dodávány s nastavitelnými směrovými držáky.

INSTALACE POD DEŠTNÍKY A MARKÝZY

Pro tento způsob použití existují speciální modely a příslušenství. Pro každý model je v nabídce vhodný držák k montáži příslušenství.

DALŠÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Pro jednotlivé typy infrazářičů lze zvolit příslušenství, např. regulátory výkonu s různými charakteristikami, detektory pohybu pro automatický start nebo dálkové ovládání.

DLOUHODOBÁ ŽIVOTNOST TRUBIC InfraCalor

Všechny typy infrazářičů jsou vybaveny speciálními trubicemi InfraCalor. Trubice pro infrazářiče s krytím IPX5 pro použití ve venkovním prostředí jsou patentovány a jejich životnost je cca 6000 – 7000 hodin v závislosti na podmínkách jejich použití.

elektrické infrazářiče

OCHRANNÁ MŘÍŽKA Z NEREZ OCELI

Některé typy infrazářičů obsahují ochrannou mřížku proti vnějším mechanickým vlivům, která může být nezbytná, pokud je zářič instalován níže, než 2 metry nad zemí.


světlé infrazářiče | tmavé infrazářiče | elektrické infrazářiče | přenosné infrazářiče | teplovzdušné topení | reference | o firmě | kontakty | mapa webu


SBM plynové keramické infrazářiče | TZB - INFO | Koupelny, topení - DANEX-PLAST, s.r.o. | stavebnictví a reality on line | Krby | Garážová vrata | Svítidla, osvětlení

© MR 2008-2017